Lisans

Sitemizde yer alan yazıların lisans hakları hakkında;

Bu sitedeki eserler Creative Commons Atıf-Gayriticari-LisansDevam 4.0 Uluslararası Lisansı altında lisanslanmıştır.Creative Commons Lisansı
İdeaperest içerisinde yer alan ve İdeaperest yazarları tarafından üretilmiş olan çevirileri ve oluşturulan bütün içerikleri aşağıda belirtilen kurallar içerisinde kalmak kaydıyla, izin alınmaksızın ve tarafımıza herhangi bir bildirimde bulunmaksızın paylaşabilir, kopyalayabilir, ticari olmamak kaydıyla çoğaltıp dağıtabilirsiniz. Ancak izinsiz olarak içeriğini değiştiremezsiniz.
İdeaperest sitesinde yer alan herhangi bir içeriğin ticari amaçla kullanımı söz konusu ise, yine aşağıdaki kurallara uymak kaydıyla iletisim@ideaperest.com mail adresimiz üzerinden iletişime geçilip yazılı iznimizin alması zorunludur. Aksi durumlarda, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal yaptırım haklarımız saklıdır.

Paylaşım Kuralları:

Sitemizde yer alan içerikleri tamamen veya bir kısmı da olsa internet sitelerinde, dergilerde, gazetelerde, bloglarda, sözlüklerde vb. ortamlarda paylaşmak için aşağıda belirlemiş olduğumuz kurallara uyulması zorunludur.

Yayınlayacağınız içeriğin alt kısmına veya üst kısmına görünür olmak koşuluyla, açık ve tıklanabilir şekilde ilgili içeriğimize link verilmeli.

Bağlantının yanında açık bir şekilde “İdeaperest” ismi yazılmalı ve özgün başlık belirtilmeli.

Sitemizden Alıntı Kuralları:

ideaperest.com‘da bulunan yazı ve haberlerimize başka çalışmalarda yer vermek isterseniz aşağıda yer alan biçimlerden herhangi birisini kullanabilirsiniz:

MLA Stili:

ideaperest.com – “3D İllüzyonlu Akıllı Geçitler Sürücüleri Hile İle Yavaşlatıyor” ideaperest.com. 30Kasım2017

<http://ideaperest.com/3d-illuzyonlu-akilli-gecitler-hile-ile-suruculeri-yavaslatıyor/>

APA  Stili:

ideaperest.com – (2017, Kasım 30). 3D İllüzyonlu Akıllı Geçitler Sürücüleri Hile İle Yavaşlatıyor ideaperest.com. 30.11.2017 tarihinde erişim adresi: <http://ideaperest.com/3d-illuzyonlu-akilli-gecitler-hile-ile-suruculeri-yavaslatıyor/>

Chicago Stili:

ideaperest.com – “3D İllüzyonlu Akıllı Geçitler Sürücüleri Hile İle Yavaşlatıyor”  Erişim Tarihi: 30 Kasım 2017. <http://ideaperest.com/3d-illuzyonlu-akilli-gecitler-hile-ile-suruculeri-yavaslatıyor/>

İçeriğin Tamamının Kullanılması Durumunda Kaynak Gösterme Şekli:

*ideaperest.com,  “3D İllüzyonlu Akıllı Geçitler Sürücüleri Hile İle Yavaşlatıyor”,

<http://ideaperest.com/3d-illuzyonlu-akilli-gecitler-hile-ile-suruculeri-yavaslatıyor/>