Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı, işbu sözleşmenin tamamını okuduğunu, içeriğini tamamen anladığını ve sözleşmede belirtilen ve ideaperest.com alan adlı internet sitesinde de yer alan tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğini ve onayladığını kabul ederek, belirtilen bu hususlar ile ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğini şimdiden beyan ve taahhüt etmektedir.

Kullanıcı, oluşturduğu içerikleri ideaperest.com ‘a yüklediğinde, oluşturduğu içeriğin tüm haklarını ideaperest.com ‘a devretmiş sayılırlar. Kullanıcı, sitede yayınladığı hiçbir yazı üzerinde maddi, manevi ve hukuki hak talebinde bulunamaz. Oluşturduğu içeriği ideaperest.com’a yükleyen her kullanıcı bu maddeyi peşinen kabul etmiş sayılır.

Kullanıcı, içerik yazma konusunda özgürdür ancak ideaperest.com, yazılan içerikler üzerinde editoryal kurallar çerçevesinde içerikler üzerinde değişim ve düzenleme yapma hakkına sahiptir ve kullanıcı, ideaperest.com tarafından verilen hizmeti hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edecek şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca başka kullanıcıların veya okuyucuların ideaperest.com üzerinden verilen hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet ve işlerde bulunamaz. Kullanıcı, yukarıda belirtilen kısıtlamalara uymayı şimdiden kabul ve taahhüt eder.

İdeaperest sitesinde yer alan herhangi bir içeriğin ticari amaçla kullanımı söz konusu ise, yine aşağıdaki kurallara uymak kaydıyla iletisim@ideaperest.com mail adresimiz üzerinden iletişime geçilip yazılı iznimizin alması zorunludur. Aksi durumlarda, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal yaptırım haklarımız saklıdır.