Çarpıcı Bir Hayat Hikayesine Sahip Milli Gururumuz Melike Pekel!

2017 yılında PSG ile 2 yıllık sözleşme imzalayan ve şu sıralar Bordeaux’ta kiralık olarak forma giyen Türkiye Kadın Milli Futbol Takımı’nın yıldızı Melike Pekel özellikle kadın futbolcu adaylarına ilham olabilecek bir hikayesi var.

Kadın Milli Futbol Takımımızın 10 Numarası Melike Pekel’in İlham Verici Hayat Hikayesi!

14 nisan 1995 tarihinde Münih’te doğan Melike Pekel, kayseri’den almanya’ya göçen bir ailenin kızı. Çocukluğu, mahallesindeki erkeklerle futbol oynamakla geçen Melike Pekel, şu an bu yazıyı okuyor olmanıza neden olan hayat hikayesi okulundaki bir ilanı görmesiyle değişti. Henüz 6 yaşındayken okulunda ‘yeni futbolcular arıyoruz’ ilanı gören pekel, durumu hemen ailesine anlatır ve onların onayını alarak seçmelere katılır.

Yeteneğiyle Göz Dolduran Melike Pekel, Tabii ki Seçmeleri Kazanır!

Babası onun hep voleybolcu ya da basketbolcu olmasını istiyordu ancak annesi, Melike’ye futbol konusunda büyük destek oldu. İdmanlara Melike’yi annesi götürüp getirdi. 14 yaşına kadar sürekli erkek futbol takımıyla oynayan Pekel, nihayet Augsburg takımının dikkatini çekti ve annesinin ona olan inancı karşılıksız kalmadı.

Kısa zamanda Augsburg’un U17 takımıyla dikkatleri üzerine çeken melike, a takıma kadar yükseldi. Augsburg’un a takımıyla 24 maçta 16 gol atan Melike, artık vitrindeydi ve çok zaman geçmeden alman devi Bayern Münih’in radarına girdi ve bavyera ekibine transfer oldu.

Bayern Münih!

Bayern münih’te forma giyerken aynı zamanda bir optikçide çalışan Melike, idmanları kaçırmamak için sık sık işinden erken ayrılmak zorunda kalıyordu. Ne mutlu ki anlayışlı bir patrona sahip olan Melike, bu sayede Bayern Münih tesisleri ve işi arasında mekik dokuyabildi.

Bugün sahip olduğu tüm yeteneği ve futbol bilgisini Münih’e borçlu olduğunu her fırsatta dile getiren Melike, maalesef Bayern Münih’ten hiçbir zaman resmi sözleşme alamadı ve oyalandığını hissetti. bu his, melike’yi bir karar vermeye zorladı ve Fransa ligi’nde son sırada bulunan Metz’e hiç düşünmeden imzayı attı.

Metz’e Transfer Oldu!

Sadece futbol oynamak isteyen Melike’nin Metz’e gelişiyle fransız ekibi üst üste üç maç kazandı. Melike, Metz formasıyla 11 maçta 8 gol atınca bir anda tüm fransa onu konuşmaya başladı. Bu parlamanın karşılığını Fransa devi Psg’nin kapısını çalmasıyla aldı Melike ve Psg’ye transfer oldu. Bayern münih’e rest çekerek Metz ile adeta yeniden doğan Melike, Psg ile birlikte adeta hayalini yaşadı.

Türk Milli Takımımızın Gurur Melike Pekel!

Aynı zamanda Türkiye kadın milli futbol takımının da 10 numarası olan Pekel, şu anda Psg’nin futbolcusu olarak Bordeaux’ta kiralık olarak forma giyiyor ve ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

kaynak: seyler.eksisozluk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir