Yaşlı Adamın Evladı Gibi Sevdiği Ağaç Belediye Tarafından Kesilince Yazdığı Olağanüstü Mektup!

Ağaç uzmanı bir yaşlı adam, belediyenin evinin önünde bulunan 30 yıllık ağacını kesmesine karşı en içten saf ve masum duygularıyla belediyeye mektup yazar…

Yaşlı Adamın Belediyeden ‘Ağaç’ İntikamı!

Ağaçlar hem insanlar hem de doğa için çok önemli. Her ne kadar önem vermesek de onlar olmadan yaşayamayız. Kaliforniya’nın Redondo Beach ilçesinde yaşayan bir adam 30 yıllık ağacının kesileceğini öğrenince çok kızar. Yaşlı adam Redondo Beach, valisine bir mektup yazar. En içten duygularını, derinlikleriyle birlikte mektuba yansıtır. Belediyeden intikamını alır.

İşte Yaşlı Adamın Valiye Yazdığı O Mektup: Ağaç

Merhabalar,

“Ben bir ağaç uzmanıyım. Yıllardır tarımla ilgilenir ve ağaçlarla ilgili kitaplar okurum. Bence dünyanın en güzel şeyleri ağaçlardır. Onlar konuşamaz onlar hareket edemez onlar bize muhtaçlar.  Bugün size ölüm, yaşam ve intikam ile ilgili bir hikâye anlatacağım.

Üç yıl önce bugün Redondo Beach 30 yıllık biber ağacımın ölüm ilanını imzaladı. Ağacı kesseler de kökleri çıktı. Bunu gören belediye kökler kaldırıma zarar veriyor diye bir de bana para cezası verdi. Clyde’ı çok seviyordum. Yaşlanıyorum ve ardımda bir şey bırakmak istiyordum. Ağacımla çok iyi ilgilendim. Onun küçük bir fideden ağaca evrilmesini hayretle izledim. Çocuğum gibi sevdim, ilgilendim, besledim, konuştum. Parçam gibi oldu evladım gibi oldu. O da beni sevdi. Clyde oldukça sağlıklı bir ağaçtı. Belediye benim çocuğumu ellerimden aldı. Clyde’ın intikamı alınacak. Vali Steve Aspel. Sizi onu benden aldınız Vali Steve Aspel.

Çocuğumu Öldürdünüz.

Bunun hesabını vereceksiniz. İki yıl yedi ay önce gizlice 45 sekoya ve 82 mamut ağacını belediyeye ait alanlara diktim. Bugün diktiğim bütün ağaçlar kök saldı. Belediyenin etrafında yeni ağaçlar farketmişsinizdir. İşte onlar mamut ağacı. Daha da büyüyecekler.  Çocuğumu öldürdünüz.

Clyde’ı öldürdünüz. Bense onun yerine yüzlerce ağaç diktim. Birkaç sene içinde boyları 50-90 metreye varacak. 2.500 sene yaşayacaklar. Sadece birini kesmek size 1.500 dolara mal olacak. Sizin bana 3 yıl önce kestiğiniz gibi bunun faturasını da ben size kesiyorum. İyi günler dilerim. Belediyenin ağaçlarla çevrelenmesi ve Clyde’ın huzur içinde yatması dileğiyle.”

Kaynak: sozcu.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir