Dehaların Tasarladığı Bu Uygulamalar; Hayatınızı Kolaylaştıracak!

Hepimiz akıllı telefonlara sahibiz ve içlerinde çeşit çeşit uygulamalar var. Bu uygulamalardan kaç tanesi günlük hayatınıza yardımcı oluyor?  Hayatınızı kolaylaştıracak uygulamaları sizler için derledik.

En İyi Videolu Görüşme İçin: Google Duo

Uçtan uca şifreleme ile korunan bu uygulama videolu sohbet imkânı için sunuldu. Diğer uygulamalardan farklı olarak Knock Knock özelliği bulunmaktadır. Bu özellik görüntülü çağrıyı başlattığınız anda sizi kaydetmeye başlıyor. Karşı tarafın uygulaması çalmaya başladığında, bu canlı görüntüler bir nevi zil sesi gibi ekranda oynatılıyor.

Kullanıcı çağrıyı kabul ettiğinde de görüntülü görüşme başlıyor. HD video ve ses aktarımı sağlayan bu uygulama, ayrıca en akıcı iletişimi sunmak için de tasarlanmış. İnternet bağlantısı yavaşladığında, uygulama da veri aktarımını otomatik olarak optimize ediyor. Bu sayede konuşmanız kesintisiz devam ediyor.

Sosyal Medya Kontrolü: Buffer

Eğer birden fazla sosyal medyanı aktif olarak kullanıyorsanız ve bu konuda zorlanıyorsanız Buffer tam size göre. Birçok hesabı tek bir uygulamada kullanımı sağlayan bu uygulama bir depolama aracıdır.

Buffer ile sosyal medya paylaşımlarınızı düzenli olarak takip edebilir, ne kadar etkileşim alığını görebilir ve en önemlisi zamanlayıcı özelliği ile paylaşımınız için zamanlayıcı kurabilir ve bu şekilde paylaşabilirsiniz. Yani anneler günü, yılbaşı ya da bir bayram gibi özel günler için tasarladığınız bir fotoğrafı veya yazıyı zamanlayıcı kurup uygulama sayesinde unutmadan hemen paylaşabilirsiniz.

Bu uygulama Facebook, Twitter, Linkedin, ve Google+ gibi uygulamalar ile sekronize çalışır.

Uyanamayanlar İçin Alarm Uygulamaları İçinde En İyisi: Alarmy

Dünyanın en sinir bozucu alarm uygulaması olarak tanımlanan ve uzun süredir alarm uygulamaları arasında en iyi olarak gösterilen bu uygulama sizi uyandırmak için matematik sorusu sorabiliyor veya alarm susması için uykunuz açılana kadar sallamanız gerekiyor.

Bunun dışında evinizde bulunan bir objenin fotoğrafını çekmenizi istediğin için sizi yataktan kaldırabiliyor ya da bilmecenin cevabını bilene kadar susmuyor. Özetle bu uygulamadan kaçış yok.

En iyi fotoğraf düzenleme: Snapseed

Sosyal medyanın çok önem kazandığı bu zamanda fotoğraflarınızı en iyi şekle sokabilmek için birebir olan bu uygulama özellikle renk ve ışık ayarlama konusunda çok üst düzey bir deneyim sağlıyor.

29 farklı filtre seçeneği ve yapılan görünümleri kayıt edip daha sonra tekrar kullanmanızı sağlamasıyla kullanıcının işini kolaylaştırıyor.

Dizi, Film Severler Sizin İçin: Upflix

Netflix içeriklerinin yanı sıra TV şovları ve birçok filmi de içinde bulunduran kütüphanesi ile sizlere çok fazla seçenek sunmaktadır. Ayrıca geniş kategoriyle seçimi ve istediğiniz filmi veya diziyi kolaylıkla bulmanıza yardımcı olur.

Dakika Dakika Hava Durumu: AccuWeather

Bulunduğunuz bölgenin hava durumunu her dakika kontrol etmek isterseniz veya yağmur başlamadan hemen önce bir bildirim alıp ona göre hazırlık yapabilmek istiyorsanız AccuWeather tam size göre.

Piyasada bulunan en güvenilir ve en doğru tahminlerin verildiği hava durumu uygulaması olan bu uygulama yağış türü ve yoğunluğunun da belirtildiği 120 dakikalık bir özetin yanı sıra yağışın bulunduğunuz konumu etkileyeceği başlangıç ve bitiş zamanlarını da sunar.

Bu Uygulamalar Kolaylık Sağlıyor!

Yabancı Dil İçin: Duolingo

2013 yılında Google Play tarafından “en iyilerin en iyisi” seçilen bu uygulama üniversite düzeyindeki İngilizce eğitimini ayağınıza getiriyor.

En temelden başlayan bu uygulama düzenli olarak takip edilmesini sağlandığı için dil eğitiminizi ilerletiyor. Eğer düzenli olarak girmezseniz ilerlemeleriniz geriliyor ve tekrar yapmanız gerekiyor.

Eğer ki dil düzeyiniz iyi seviyede en baştan başlamak istemiyorum diyorsanız bölüm sonundaki testleri çözerek direk diğer bölümden başlayabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir