Güçlü Biri Olmak İçin Kabul Etmeniz Gereken 7 Hayat Gerçeği

Eğer bu yazının size her şey yoluna girecek, etrafınızı gök kuşağı saracak demesini umuyorsanız üzgünüz, yanlış yerdesiniz. Bu yazıda sizin için zor olsa da yüzleşmeniz gereken 7 gerçeği okuyacaksınız.

Bu 7 Gerçeği Okurken Dikkat Edin!

Bu 7 gerçeği okurken dikkat etmeniz gerekenler; size hayatı daha iyi anlatacak ve halihazırda üzerinize gelmekte olan olaylara daha hazırlıklı olmanızı sağlayacak. Boş tavsiyelerden sıkıldıysanız, aşağı kaydırmaya devam edin.

1- Kendi kusurlarınızdan ve hatalarınızdan siz sorumlusunuz.

Bir yerlerde hata yaptığınızı mı düşünüyorsunuz? Üzerine gidin ve düzeltin. Mutsuz mu hissediyorsunuz? Aklımıza ruhunuzu uyandıracak ne geliyorsa onu yapın. Hala birinin sizi gelip kurtaracağını bekliyorsanız, maalesef daha çok bekleyeceksiniz. Sizi kurtaracak tek kişi yine sizsiniz, hem de yalnız başınıza. Bu hayatta gerçekten en çok neyi istediğinizi tekrar düşünün ve onu elde edebilmek için elinizden geleni yapın.

2- Mükemmel diye bir şey yoktur.

Çocuk yapmak, iş kurmak veya kilo vermek gibi şeyler yapmak için ”doğru” zamanın gelmesini bekliyorsanız, bir kere daha düşünün. Sürekli bekliyorsunuz ve işin sonunda bir şeyleri yapmanın vakti hep çoktan geçmiş oluyor. Hayat ve yaşlılık sizi bir gün yakalayacak ve o zaman geldiğinde yapmadığınız bir şeyler ve kaçırdığınız fırsatlar için pişman oluyor olacaksınız. Bir şeyi gerçekten istiyorsanız, şu an onu elde etmenin tam zamanı. İşin sonunda başarısız olsanız dahi, elimden geleni yaptım ama olmadı deme lüksüne sahip olacaksınız.

3- Başarısızlık hayatın bir parçasıdır.

Bir şeylerde başarısız olmadan, hata yapmadan yaşayamazsınız. Bu hayatın kaçınılmaz bir parçasıdır ve her birimiz bir yerlerde bir şeylerde başarısız olduk. Tüm yanlış seçimleri yapacağınız zamanlar olacak, kabul edelim ancak sizi uyandıracak ve ayağa kaldıracak şey silkinmek ve kendinizi ileriye atmaktır.

4- Olan olmuştur. Gerçeği Fark Edin!

Hepimiz, hayatımızın bazı bölümleri için keşke bir silgi olsa da silebilsem demişizdir. Ancak hayat bu kadar basit değildir. Olan olmuştur ve geçmişte olan bir şeye dönüp o şeyi değiştirmek imkansızdır. Yaptığınız hatalar üzerine tekrar tekrar düşünmektense yarınların sizin için neler hazırladığına odaklanın. Yeni fırsatlar dünyası sizi bekliyor ve tek yapmanız gereken oraya ulaşmak.

5- Elinizde olan tek şey ”şu an”. Gerçeği Görün!

Bu gezegendeki vaktimiz su gibi akıp gidiyor. Yarının iyi bir şeyler getireceğinden emin olamayız. Bu yüzden her günü son gününüzmüş gibi yaşayın ve size verilmiş hayatı layıkıyla yaşayın. Yarın ölmek zorunda olsanız pişman gitmeyeceğinizden emin olun. Unutmayın, hayatın ne zaman ne getireceğini bilemeyiz.

6- Çok çalışmak ve akıllıca çalışmak arasında önemli bir fark vardır.

İlla ki hayatınızda sürekli çalıştığı için şikayet eden insanlar vardır, yoksa da olacaktır. Nasıl çalıştıklarına daha yakından bakarsanız, asıl endişelerinin işlerini bitirmek değil de çok fazla işin bitirilmesi gerektiği endişesine kapılmak olduğunu göreceksiniz. Çok çalışmaktansa verimli çalışın. Yapılacaklar listesi oluşturun ve her şeyi önceliğine göre sıralayın.

7- Eğer isterseniz vaktiniz olur.

Her ne kadar kendinizi hiçbir şey yapmak için zamanım yok yalanına kandırmaya çalışsanız da siz bile bunun bir yalan olduğunun gayet farkındasınız. Boş yere sosyal medya profillerinde harcadığınız zamanı düşünün. Veya boş boş izlediğiniz televizyona harcadığınız vakti düşünün. Modern hayat dikkatinizi dağıtacak binlerce şey ile dolu. Kendinize keskin sınırlar çizin ve fark edeceksiniz ki her geçen gün daha da fazla vaktiniz olacak. Boş vaktinizi çalışma vaktinize bulaştırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir