Hiç Futbol Oynamadan, 24 Yıl Profesyonel Futbolculuk Yapan Carlos Kaiser’in Akılalmaz Hikayesi!

24 yıllık futbol kariyeri boyunca düzenli olarak top oynamadan birçok farklı kulüp dolaşan Carlos  Kaiser’in inanılması güç bir hikayesi var.

Carlos Kaiser’in İnanılmaz Hikayesi

Tam adı Carlos Henrique Kaiser olan bu adam, tam 24 yıl boyunca profesyonel futbolculuk yaptı. Yaptı ama nasıl yaptı; tabiri caizse Carlos 24 yıl boyunca doğru dürüst topa vurmadı.

1980’ler ve doksanların başında Brezilya’nın en büyük kulüpleri olan Flamengo, Fluminense, Botafogo ve Vasco da Gama’nın yanı sıra Abd, Fransa ve Meksika’da çeşitli futbol takımlarda forma giydi Carlos Kaiser.

Forma giydiği kulüplerden bazıları Kaiser’in dolandırıldıklarını kabul etmiyor haklı olarak. Kaiser’in varlığını yalanlıyorlar. Bazı futbol kulüpleri ise çekimser kalıyor ancak bazıları ise mecburen kabul etmek zorunda kalıyor.

Carlos Kaiser’in Bunları Neden Yaptığını Merak Ettik!

Rio de Janeiro’nun America takımında bir dönem Kaiser’le birlikte forma giyen Mauricio de Oliveira Anastacio, Kaiser için ‘‘tek istediği futbolcuların yaşadığı muhteşem hayatı yaşamaktı ve bunları yaparken de futbolcu olarak anılıp hiçbir sorumluluk almak istemiyordu” diyor. Yani anladığınız gibi Kaiser, futbolcu gibi görünmek istemiş ve başarılı olduğu açık.

Amacını Anladık Ama Nasıl Yaptı?

Gerçek şu ki Kaiser futbolcu olmasa bile belirli yetenekleri var. Yeteneği var ve ondaki bu yeteneği ailesi keşfediyor ve onu futbola yönlendiriyor. Ancak Kaiser, futbol oynamak istemiyor. Bir şekilde kendini futbolun içinde buluyor. Bu noktada ise üstün zekasıyla bir taktik geliştiriyor:

Sakatlık!

Sözleşme imzaladığı her takımın ilk antrenmanında kendini sakatlıyor aslında sakatlamıyor! Öyle gösteriyor. Tedavi süreci başlıyor. Ancak bu sırada boş durmuyor ve sözde sakatlığı esnasında yönetiminden malzemecisine, oyunculardan taraftara herkesle arasını inanılmaz iyi tutuyor. Şeytan tüyü mü? Dersiniz yoksa zeka mı? siz bilirsiniz. Hal böyle olunca herkes bir gün Kaiser’in iyileşip sahalara fırtına gibi döneceğini düşünüyor ama o işler hiç öyle olmuyor.

Sakatlıkla ile Kalsaydı Keşke Carlos Kaiser’in Yalanları

Kaiser, zaman zaman ”Babaannem öldü” evli olmadığı halde “Oğlum rahatsızlandı” diyor ve idmana  gelmiyor. Gittiği kulüplerde etkili kişilerle arasını iyi tutuyor ve onlara sürekli etkileyici futbol kariyerini anlatarak beklentiyi yüksek tutuyor.

Gazetecilere, futbolculara ve kulüp sahiplerine aklınıza gelecek herkese ayrı ayrı bir ton yalan söyleyerek, inanılmaz bir yalan ağı oluşturuyor ve kulübe onu kimin tavsiye ettiğini gün sonunda kimse hatırlayamıyor. Takdir edersiniz ki bu yalan ağı inanılmaz zeka gerektiriyor. O yıllarda internet de olmadığı için Kaiser’in akılalmaz yalanlarını kimse kontrol edemiyor.

Akıllara Durgunluk Veren Bir Olay Daha!

Carlos kaiser, bir gün Rio ekiplerinden Bangu’nun formasını giyerken hocası onun oyuna girmesini istiyor. Tabii ki oyuna girer ise sonuçların ne olacağını bilen Kaiser, ısınırken kale arkasındaki rakip takım taraftarıyla kavga çıkarıyor ve oyuna giremeden kırmızı kart görüyor. Maçın ardından çok sinirlenen kulüp başkanı, Kaiser’in yanına soyunma odasına gidiyor. Anca zeka abidesi Kaiser, çoktan senaryosunu yazmıştır. Başkana ”seni 13 yaşındayken kaybettiğim babama çok benzetiyorum. kale arkasındakiler sana küfredince dayanamayıp onlara daldım, çok sinirlenmiştim” diyor ve bunu duyan başkan, duygularına hakim olamayıp Kaiser’e sarılıyor.

Gülmeyin Lütfen, Peki Bundan Sonra Ne Oluyor!

Ertesi gün 1 yıllık sözleşme daha imzalanıyor. İşte böyle onlarca akıllara durgunluk veren hikayeyle 24 yıl futbolculuk yapan bir adam Carlos Kaiser.Su an da ise Rio’da bir spor salonunda eğitmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir