Vizyona Yeni Giren ”Pokémon Dedektif Pikachu” Filmi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Vizyona yeni giren ”Pokémon Dedektif Pikachu” filmi şöyle başlıyor. Özel dedektif Harry Goodman kaybolur ve oğlu Tim onu bulmak için aramaya başlar. Bu araştırma sırasında babasının eski Pokémon ortağı Dedektif Pikachu, Tim’e yardım eder. Birbirleriyle anlaşabildiklerini fark eden Tim ve Pikachu, Harry’i bulabilmek için maceraya atılırlar. İnsanların ve Pokémonların birlikte yaşadığı Ryme Şehri’nde ipuçları arayan ikili maceraları sırasında çeşitli Pokémonlarla karşılaşır ve tüm Pokémon evrenini tehdit eden bir komployu açığa çıkarırlar.

Bu Filme Macera ve Aksiyon Severler Gönül Rahatlığıyla Gidebilirler.

Aynı zamanda sevimli Pokémon Pikachu’yu, Ryan Reynolds seslendirmiştir. Pokemon hayranlarının büyük hayranlık duyacağına şüphe barındırmayan bu filmin yönetmen koltuğunda “Köpekbalığı Hikayesi”, “Canavarlar Yaratıklara Karşı” filmleriyle tanınan Rob Letterman oturuyor.

” Pokémon Dedektif Pikachu ” Filmi Müzikleri

Rita Ora- Carry On
Lil Uzi Vert-Electricity

Film, piyasaya sürüldüğü gün dünya genelinde 64.1 milyon dolar hasılata ulaştı. Dünya çapında yayınlanmadan önce ise Japonya dahil çoğu ülkede fragmandan 21 milyon dolar hasılat elde etti.

2019 Ocak ayında, bu filmin bir devam filmi olmayacağını açıkladı. Oren Uziel senaryo yazarı olarak imzaladı.

Bu filmin uyarlanmasının nedeni ise The Pokemon Company ve Letterman’ın Pokémon animasyonlu TV dizisinin kahramanı Ash Ketchum dışında başka bir karaktere odaklanan bir film yapma arzusundan kaynaklandığını da belirtelim.

Film Tam Not Aldı Ancak!

Film, yaratık tasarımlarından ve Ryan Reynolds seslendirmesinden eleştirmenlerden tam not aldı fakat konuyu klişe bulanlar da olduğu için eleştiriler ikiye ayrıldı. Rottan Tomatoes, çoğu incelemelere dayanarak bir video oyununun en iyi değerlendirilen aksiyon filmi olduğunu belirtmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir