İşlevsiz ve Utanç Verici Olarak Bilinen “Osuruk” Hakkında 12 Gerçek!

Osurmak, hıçkırmak ve geğirmek; utanç verici, komik veya sinir bozucu olabilen bedensel işlevlerdir. İnsanlar çoğu zaman telaffuz etmeye dahi çekinir.

Osurmak hakkında ne biliyorsunuz? Sizin için ses çıkaran, kötü koku veren ve popo tarafından üretilen bir gazdan mı ibaret?

Size “osuruk” hakkında muhtemelen bilmediğiniz 12 bilgiyi sunalım:

1. Erkekler kadınlardan daha fazla osurur.

2.  Osuruk sözcüğünün asıl anlamı, anüs rüzgarıdır. 1962’de isimlendirilmiştir. İşlevsiz olarak görülen osuruk’un bile tarihi var.

3. Bir insan günde ortalama 14 kez osurur.

4. 14 kez osurmak ise bir balonu doldurmak için gereken hava oranı için yeterlidir (Bu gerçekten denendi mi? Bizce siz yine de evde denemeyiniz).

5. Utanılacak bir şey değil; çünkü sağlıklı olduğunuz anlamına geliyor. Sağlıklı bir sindirim sistemi osuruklar üretir, bu yüzden hiç osurmuyorsanız doktora gitmelisiniz.

6. Osuruklar, mitokondriyal hasarı azaltan bir gaz olan hidrojen sülfürden oluşur. Kokulu osuruklar sağlıklı olabilir, bu yüzden bir dahaki sefere derin bir nefes alın.

7. Kadınların osurukları daha kötü kokar, çünkü kadınların hidrojen sülfür konsantrasyonu daha yüksektir. Bu aynı zamanda kadınların osuruklarını koklamanın daha sağlıklı olduğu anlamına gelir.

8. Osuruklar 10ft / sn’ye kadar hızla uçabilirler.

9. Kaslarınız sıkışıksa, çıkan osuruk sesi daha şiddetli olur.

10. Sakız çiğnemek ve soda içmek daha fazla osurmamıza neden olur.

11. Çoğunlukla uyurken osuruyoruz.

12. En çok osuruk üreten hayvan kanatlı karıncadır. Develer, zebralar, koyunlar, inekler, filler ve köpekler de sırayı takiben en çok osuran hayvanlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir