Gördüğünüz İlk Şey Duygusal Zekanızın Ne Seviyede Olduğunu Ortaya Çıkarıyor!

Duygusal zeka bir insanın, başka bir insanın duygularını hissedebilme yeteneğidir. Duygusal zeka doğuştan gelen bir yetenektir. Duygusal zeki bir insan, sıkıca bir sarılmaya ihtiyacınız olduğunda siz söylemeden hissedip gelip size sarılandır.

Aşağıdaki Resime Bakın, İlk Gördüğünüz Şey Duygusal Zekanızın Ne Seviyede Olduğunu Ortaya Çıkaracak!

İlk Ne Gördünüz?

1- Çim

Resme baktığınızda ilk olarak çimleri gördüyseniz, hayatındaki insanlara değer veren bir kişisiniz demektir.

Çevrenizdeki insanlara gerçekten çok önem veriyorsunuz ve ve bu insanlardan bazıları bunun farkındayken diğerleri bunun farkında değil. Ama bu sizin için bir sorun haline gelmiyor. Tek istediğiniz onların iyi olması, övgüler hiç umrunuzda değil açıkçası.

Ancak bir problem var, çimlere çok odaklanıyorsunuz ancak arkasındaki ormanı fark etmiyorsunuz. Mutlak objektiflik konusunda eksiksiniz. Duygusal zekanız çok yüksek değil ancak bazı güçlü yönleriniz de yok değil.

Birçok insanın aksine yardıma ihtiyacınız olduğunda yardım istemekten kaçınmıyorsunuz. Burnu havada, sürekli kendi bildiğini okuyan biri değilsiniz.

2- Kız

Resme bakarken, önce kızı gördüyseniz; başkalarının duygularını ve düşüncelerini kendininkinden önde tutan kişi tipindensiniz demektir. Duygusal zekanız oldukça keskin ve empati kurma konusunda oldukça yeteneklisiniz.

Keskin duygusal zekanızın farkındasınız. Ancak başkalarının istek ve ihtiyaçlarını kendi istek ve ihtiyaçlarınızdan önde tutmaya devam edersiniz bu sizin için oldukça yorucu bir duruma dönüşecektir. Kendinizi kaybedebilir, sinirlerinizi bozabilirsiniz.

Elbette hepimizin birbirine ihtiyacı var ancak asıl tehlikeli olan tüm enerjinizi başkalarının işlerine harcamaktır. Bunu yapmayıp gerektiğinden fazlasını harcamamanız gerekiyor. Ortaya ne kadar duygusal becerilerinizi koyarsanız bu durum sizi o kadar yoracaktır. Bu gerçeği unutmayın.

3- Ayna

Eğer resimde ilk olarak aynayı gördüyseniz, duygusal zeka puanlamasında inanılmaz bir puan aldınız. Çok yüksek duygusal zekanız var!

Ayna, baktığınızda sizi yansıtır. Bu da sizin kendi duygularınızdan çok başkalarının duygularını yansıttığınızı ortaya çıkarabilir. Peki bu ne anlama geliyor?

Birisi mutsuz olduğunda bir anda onun mutsuzluğunun sebebini kendinizde aramaya başlıyorsunuz. Birisi kızgınsa hemen kendinize “acaba ne yaptım da bu kadar kızdı?” sorusunu soruyorsunuz. Halbuki olan bitenle uzaktan veya yakından bir alakanız yok.

Ama burada asıl önemli olan şey duyguları çok iyi bir şekilde okuyabiliyor olmanız. Bir adım atın ve her şeyi kendinize bağlamayı bırakın. Evet çok iyi bir duygu okuyabilme yeteneğiniz var ancak her şeyin sebebini kendinize bağlamanız başınıza iş açabilir.

Seçeceğiniz Hayvan Kişiliğinizin Karanlık Tarafını Ortaya Çıkarıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir