Birgün Mutlaka İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler!

Gündelik hayatımızı bildiğimiz pratik bilgiler ile kolaylaştırmak bizim elimizde. Aniden aklınıza gelecek ve size kolaylık sağlayacak bilgileri sizler için derledik.

İşte Pratik Olduğu Kadar İşinize Yarayacak Hayat Kurtaran Bilgiler:

Sizi rahatsız eden bir sineği bulmak istiyorsanız. Odanın köşesine gidin ve çapraz  köşelere odaklanın. Bu eylem sayesinde beyniniz ve gözleriniz sekronize calışıp en ufak hareketi algılayacak ve sizi uyaracaktır.

Sessizde Olsa Bile Çaldırabilirsiniz.

Android telefonunuzu kaybettiyseniz,”google.com/android/find” adresine giriş yaparak Gps konumunu görebilir.

Alışveriş sitelerinden almayı düşündüğünüz ürünleri sepetinize ekleyip çıkarın. Birkaç gün içerisinde size sepetteki ürünler için indirim kodu aktif edeceklerdir.

Kar Yemeyin!

Çok mecbur kalmadığınız takdirde asla kar yemeyin. Vücudunuz karı eritmek için gereğinden fazla enerji harcar. Susuz kaldığınız zaman sadece son çare olarak kar yemelisinz çünkü vücudunuz kardan su elde etmek için fazlasıyla ısı vermek zorunda kalacaktır.

Gece Hormonu!

Birinin size doğruları söylemesini istiyorsanız, onunla gece yarısından sonra konuşun. Çünkü gece yarısından sonra insanların duygularını gizleyemediği kanıtlanmıştır.

Karşınızdaki kişinin dikkatini dağıtmak ve garip hissetmesini istiyorsanız konuşurken alnının ortasına bakın.

Umumi tuvaletlerde kullanılan el kurutma makineleri, tuvaletteki bakterileri emer ve doğrudan ellerinize aktarır!

 

Tersine Çabalama!

Başınıza gelmesinden korktuğunuz şeyleri fazla düşünürseniz gerçekleşme ihtimalini arttırmış olursunuz. Buna psikolojide “Tersine çabalama” denir.

Bakalım Bunları Biliyor musunuz?

Yemek siparişinizin içinden kıl yahut başka bir şey çıkar ise, yenisini istemeden önce aşırı tuzlayın. Bu sayede tekrar aynısı getirip getirmediklerini anlayabilirsiniz.

Şeffaf koli bandı, buzlu camın görünür olmasını sağlar.

Bu Bilgiler Asla İşinize Yaramayacak!

Vücudunuza saplanmış bir nesneyi olduğu yerden çıkarmak kan kaybınızı arttıracaktır. Çıkarmak yerine yarayı kapatıp kan kaybını yavaşlatarak yardım alana kadar beklemelisiniz

3 Kuralı!

İnsanlar genellikle oksijen solumadan 3 dakika, zorlu hava koşullarında barınak olmadan 3 saat, su içmeden 3 gün ve yemek yemeden 3 hafta hayatta kalabilir.

Dişiniz ağrıdığında baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında buz ovalarsanız ağrı %50 azalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir