Ekrem İmamoğlu Maltepe Çağrısı!

17 Nisan çarşamba günü mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu resmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla beraber İstanbullularla buluşacağının sözünü vermişti.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Twitter hesabından duyurduğu buluşma, bugün saat 14.00’te Maltepe Sahil’de gerçekleşecek.

İmamoğlu bütün halka seslendiğini ancak “Ama kendi araçlarıyla gelecekler. İETT otobüslerimizi tahsis etmedik, onu söyleyeyim. Buyursunlar gelsinler” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklaması şu şekilde oldu:

“Kime oy verdiğinin bir önemi yok, herkesi davet ediyorum Bu şehirde buluşmaya, barışmaya davet ediyorum. Biz milletçe barışı ve huzuru hissettiğimiz an bambaşka bir sürece merhaba demiş oluruz. Önümüzdeki 5 yıl herkesin beş yılı. Sadece belediye başkanı ve ekibinin beş yılı değil. 16 milyon insanımızın beş yılı Güzel bir pazar günü Maltepe’de buluşalım.”

Yoğun katılım beklenen bugün ki program için Meteoroloji’ye göre  Maltepe’de hava şartları çok bulutlu ancak bir bahar havası şeklinde olacağı belirtiliyor. İstanbul Belediyesi ise trafikteki aksaklıkları azaltmak amaçlı bireysel araçların tercih edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir