Sizce Vazoyu Kim Kırmış Olabilir?

Resimdeki hiçbir unsur faili yakalamanız için size kesin bir ipucu olarak sunulmuyor. Bu nedenle sizin delil olarak neye bakacağınız ve vereceğiniz yanıt, size kendiniz hakkında sırlar sunacak.

Sizce Vazoyu Kim Kırdı?

A ile Belirtilen Çocuk Mu Kırdı?

Bu çocuk vazoyu kırması en muhtemel biri gibi görünüyor. Gözleri zemine sabitlenmiş ve yaptığı şey hakkında suçlu ve pişmanlık duyuyor gibi görünüyor. Durduğu yerde diğerlerinden de farklıdır. Diğer çocuklar ona bakıyor ve suçlu olarak işaret ediyor gibi görünüyorlar. Ama bu gerçekte ne olduğunu bulmak için yeterli mi? Çocuk, başkasının hatası nedeniyle suçlanıyor ve mağdur ediliyor olabilir, çünkü aksi takdirde söylenecek başka hiçbir ipucu yok.

Kardeşleri de, onun yaptığına inanmasına neden olmuş olabilir. Bu çocuğu seçerek, en küçük detayları bile kaçırmayan çok gözlemci bir insan olduğunuzu ortaya çıkardınız. Sizi aldatmak hiç kolay değil; çünkü her zaman başkalarını izliyor ve davranışlarındaki ve beden dilindeki değişiklikleri zihinsel olarak not ediyorsunuz. Sorumluluk sizin kilit özelliğinizdir ve bunu yaşamda yapmayı seçtiğiniz her şeyde sergiliyorsunuz. Tüm kararlarınız dikkatlice düşünülmüş ve siz düşünmeden bir şeye acele edecek türden bir kişi değilsiniz.

B ile Belirtilen Çocuk Mu Kırdı?

Bu kız, en büyük kardeş gibi görünüyor ve anneleri çalışırken küçük erkek kardeşlerine bakıcılık yapmak için yeterince büyük olabilir. Elbisesi parlak bir pembe ve bakışları Çocuk A’ya yönelik. Ona vazoyu kırmaktan sorumlu olduğunu ima eder gibi bakıyor. Fakat eş zamanlı olarak, bakış açısı da rahatlatıcı ve şefkatli. Bir hata yaptığını anlıyor ama kimseyle ilgili yargılamada bulunmuyor.

Siz de hayata genellikle bu şekilde bakıyorsunuz. Başkalarına anlayış göstermenin ve affetmenin, kararlara geçmek için hızlı olmamanın önemi sizin için kaybedilmez.

Üstelik, kendi kusurlarınızın, diğerlerinin kusurlarının olduğu kadar farkındasınızdır. Ne zaman bir sorunla karşılaşılsa, pratik ve rasyonel doğanız kendini gösterir ve doğrudan en mantıklı olan çözüme yönelirsiniz. Böylece, neredeyse tüm amaçlarınızı bir noktada yerine getirebilirsiniz. Bu durumda Çocuk B’nin suçlu olduğuna inanıyorsanız, yukarıda belirtilen özelliklere sizin sahip olduğunuzu ve onları kabul ettiğinizi anladınız.

C ile Belirtilen Çocuk Mu Kırdı?

Diğerleri kadar görünmez şekilde yerleştirilen Çocuk C ellerini cebine sokmuş vaziyette ve üzerinde oldukça tuhaf ve korkutucu bir hava var. Suçlamayı Çocuk A’ya yöneltiyor gibi görünüyor, ancak herhangi bir ahlak veya doğruluktan yoksun bir şekilde. Size muhtemel suçlu gibi görünüyor çünkü tüm vücut dili suçlu olduğunu söylüyor, ancak herkesin Çocuk A’nın suçlu olduğunu düşündüğü için suçlanmayacağını biliyor.

Fail seçiminiz C ise başkalarının lideri olmak için doğmuşsunuz gibi görünüyor. Sizi çevreleyen diğerlerinin mutluluğunu önemsiyorsunuz ve işleri düzeltmeleri gerektiğinde döndükleri kişi sizsiniz. Her durumda inisiyatif almaya hazırsınız.

Aynı zamanda, kendi kendinize daha fazla şey kazanmak için yapmakta olduğunuz iyiliği de kullanıyorsunuz.

D ile Belirtilen Çocuk Mu Kırdı?

Pembe giyinmiş küçük bir kız, sanki vazo parçalarından ya da kırdığı için ne olacağından korkuyormuş gibi annesinin kıyafetlerinden tutuyor. Annenin yanı sıra, gözleri kırık vazoya tutturulmuş tek kişi o. Diğer herkes yere suçlu bakan A çocuğuna bakıyor. Annesinin arkasına saklandığını görünce, suçlu olduğunu ve öfkesinden ve olası sonuçlarından kaçmak için cezayı kaldıracak olan kişinin arkasına saklandığını düşünüyorsun.

Buna bir psikoloğun gözüyle bakmak, mantıklı ve güvenilir olduğunuzu gösterir. Aldığınız her şeyin sonunda başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz. Kendinizi gerçekten bir kişi olarak geliştirmeye çalışıyorsunuz ve başarılı olmak için çok çalışıyorsunuz. Başkalarına güvenmek size kolayca gelir ve artan hassasiyetiniz insanları daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Diğerleri de sizi konuşması kolay bir kişi buluyor, çünkü onları dikkatle dinliyorsunuz ve ihtiyaç duymaları halinde onları hayal kırıklığına uğratmayacağınızı biliyorlar.

 

“Cevap ne?” diyorsunuz değil mi? Dediğim gibi cevabı yok. Sizin bu delillere hangi pencereden baktığınıza dikkat ederek, karakteriniz hakkında size ipuçları vermek konusunda yardımcı olmaktı amacımız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir