Emilia Clarke, Geçirdiği Beyin Ameliyatından Sonra Hiç Görülmemiş 5 Fotoğrafını Paylaştı!

Emilia Clarke, birçoğumuz için ejderhaların annesi Daenerys Targaryen olarak bilinir ve Game of Thrones’teki en çılgınca karakterlerden biridir. O, Game of Thrones’te küçük bir krallığı fethederken; hayranları aslında onun ekrandakinden daha da büyük bir mücadele verdiğini biliyordu.

Son zamanlarda, kraliçenin dünya ile paylaştığı, yaşamı tehdit eden beyin anevrizmalarından nasıl muzdarip olduğu ilk kez, Thrones Game’in ilk sezonunun hemen ardından paylaşıldı.

Emilia, hastalığından kurtulmanın sevinci ile, ameliyattan sonra hiç görülmemiş fotoğraflarını takipçileri ile paylaştı.

New Yorker’da yayınlanan “Hayatım İçin Savaş” başlıklı bir yazıda, oyuncu 2011’de, hastaların üçte birinin öldüğü bir subaraknoid kanaması için acil ameliyat için hastaneye koştuğunu belirtti.

Egzersiz seanslarından birinde, anevrizma yaşadığını anlattı:

“Antrenörüm beni tahta pozisyonuna soktu ve hemen elastik bir grup beynimi sıkıyormuş gibi hissettim. Acıyı görmezden gelip itmeye çalıştım, ama yapamadım. Antrenörüme bir mola vermem gerektiğini söyledim. Her nasılsa, neredeyse sürünerek, soyunma odasındaki tuvalete ulaştım, dizlerimin üstüne çöktüm ve şiddetli bir şekilde hasta olmaya başladım. Bu arada, acı çekmek, ateş etmek, bıçaklamak, daraltıcı acı çekmek de acı çekiyordu. Bir düzeyde, ne olduğunu biliyordum: beynim hasar gördü.”

Clarke olaydan altı hafta sonra çalışmaya geri döndü ve patronlarına sağlık durumunun özel kalmasını istediğini söyledi. “Patronumu durumum hakkında bilgilendirdim, ancak kamuoyunda tartışma ve diseksiyon konusu olmasını istemedim. Şov devam etmeli! Geçen sezon Daenerys’in ne yaptığını bilmiyordum. Gerçekten dürüst olmak gerekirse, her günün her dakikasında öleceğimi düşündüm” dedi.

İki yıl sonra ikinci anevrizmayı geçirdiği zaman korkuları tekrar uyandı. “Öyleyse, ikincisiyle, beynimin gerçekte öldüğü bir miktar vardı” dedi Clarke. “Beyninin bir kısmı bir dakika boyunca kan alamazsa, artık işe yaramayacak. Kısa devre gibi. Yani bende vardı. Ve ne olduğunu bilmiyorlardı.”

Bir kez daha düşünebildiği tek şey onun kariyeriydi, röportajında bu sefer onun yeteneğini tamamen kaybetmesine neden olabileceğini düşündüğünü söyledi. “Gerçekten, gerçekten, gerçekten yaptım. İlkinden itibaren derin bir paranoyaydı. “Beynimde kısa devre olmuş bir şey varsa ve artık hareket edemiyorsam ne olur?” demiştim, demek istediğim, kelimenin tam anlamıyla çok uzun bir süre yaşama nedenimdi! ”

İkinci bir beyin yaralanmasından kurtulmaya çalışmak Clarke’a çok daha zordu, “İyileşme, ilk ameliyattan sonra olduğundan çok daha acı vericiydi. Daenerys’in yaşadıklarından daha ürkütücü bir savaş geçirmiş gibiydim.”

Röportajında güçlü Khaleesi rolünün ateşini geri kazanmasına yardım ettiğini söyledi.

“Sete giriyorsun ve ateşin içinden geçiyorsun, bu beni kendi ölümümü düşünmekten kurtardı.”

Emilia yazısında, durumunu anlatma zamanı geldiğini hissettiği belirtti ve kendini şanslı hissettiğini söyledi: “Bunca yıl sessiz kaldıktan sonra, size tam olarak gerçeği söylüyorum. Lütfen bana inanın: Neredeyse eşsiz olduğumu, neredeyse yalnız olduğumu biliyorum. Sayısız insan çok daha kötü acı çekti ve tedavi gibi hiçbir şey almadığım için çok şanslıydım. ”

Ve bu hastalığın mağdurları için görünürlüğü teşvik etmek için bir yardım örgütü kurdu, “Kendimi bir yardım kuruluşuna adamaya karar verdim, Birleşik Krallık ve ABD’deki ortaklarla birlikte gelişmesine yardım ettim. Buna Aynı Sen (SameYou) deniyor. Beyin yaralanmalarından ve felçten kurtulan insanlara tedavi sağlamak amaçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir