80 Milyon Doları Film Ekibine Dağıtan Keanu Reeves’in Hayatı!

Matrix filmiyle dünya çapında üne kavuşan ve farklı yaşamıyla gönüllere taht kuran Keanu Reeves… Adının anlamı “Dağlardan esen rüzgar” olan Reeves çalkantılı hayatı ve alışkanlıkları ile tanınmaktadır.

Ünlü oyuncunun hayatı hakkında okuyacaklarınızdan sonra şaşıracaksınız.

Çin asıllı Havaili bir baba ve İngiliz bir annenin çocuğu olarak Lübnan’da dünyaya gelen Reeves’in ebeveynleri o henüz 2 yaşındayken boşandı. Anne ve babası boşandıktan sonra annesiyle sürekli yer değiştirdiler.

Zor bir çocukluk dönemi geçiren Reeves’in, 12 yaşındayken babası uyuşturucudan tutuklandı; annesi ise bir gece kulübünde çalışıyordu.​ Disleksi sebebiyle öğrencilik yılları çok zor geçti. 4 farklı okula kaydoldu. Sonunda okulu diploma alamadan bıraktı.

Reeves 23 yaşındayken en yakın arkadaşı River Phoenix yüksek dozda uyuşturucudan kaybetmişti.

1998’de Jennifer Syme ile tanışan Reeves’in, 1999’da kız bebekleri olacaktı. Ancak 8 aylık hamile iken eşinin bebeğin tekmelerini hissetmediğini söylemesi üzerine atar topar hastaneye gittiler. Maalesef bebekleri ölü doğdu. Bu olaydan sonra Reeves ile Syme’nin ilişkisi bozulmaya başlamıştı ama hiçbir zaman tam olarak kopmamışlardı.

18 ay sonra ise Jennifer bir araba kazasında öldü. O zamandan sonra ciddi ilişkilerden ve çocuk sahibi olmaktan uzak durduğunu söylemiştir.

“Ben malikanesi olmayan nadir Hollywood yıldızlarından biriyim” diyen Reeves paraya hiçbir zaman önem vermemiştir.

Keanu Reeves Hollywood emekçileri tarafından en sevilen aktörlerden biridir. Örneğin Matrix üçlemesinden aldığı 114 milyon dolarlık ücretin, 80 milyonunu “kendinden daha fazla hakettikleri” gerekçesiyle filmin özel efekt ve kostüm tasarım ekibine dağıtmıştır! Ayrıca filmlerinde onun yerine zor sahneleri çeken dublörlerine özel yapım motorsiklet hediye etttiği de bilinen bir olaydır.

Son olarak bu güzel adamın birkaç güzel filmini önererek yazımızı noktalıyoruz.

İşte filmlerinden birkaçı:

The Matrix (1999) – IMDB Puanı: 8,72

Dangerous Liaisons (1988) – IMDB Puanı: 7,63

John Wick: Chapter 2 (2017) – IMDB Puanı: 7,54

Bram Stoker’s Dracula (1992) – IMDB Puanı: 7,55

Much Ado About Nothing (1993) – IMDB Puanı: 7,4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir