Görselde İlk Gördüğünüz Şey Kişilik Tipinizin ‘A’ mı ‘B’ mi Olduğunu Gösteriyor

A Tipi ve B Tipi kişilik teorisi 1950’lerde Meyer Friedman ve Ray Rosenman tarafından tanıtıldı. Teoriye göre, iki kişilik tipi vardır.
A Tipi ve B Tipi.

Kişilik yelpazesinin A Tipi tarafına girenler daha odaklı, daha hırslı ve daha çok hedefe yönelik insanlardır. Ayrıca zihinsel ve  fiziksel hastalıklara daha çok meyillilerdir. Strese eğilimli olmaları bu durumu tetikler.

Yelpazenin diğer ucunda B Tipi tarafına giren insanlar var.

Bu insanlar hayatı akışını bırakırlar yani şimdiki zamanda yaşarlar. Yolculuğun ve varış yerinin tadını çıkarmayı biliyorlar.

Ayrıca, “A Tipi” insanların, “B Tipi” insanlara göre stresli yaşam tarzına sahip olması, zihinsel krizlerden ve kalp hastalıklarından muzdarip olmalarını daha olası yapar.

Bu ikisi kişilik spektrumunun en uç noktalarıdır ve her iki ucun en iyisini almak ve dengeli bir kişiliğe sahip olmak her zaman daha iyidir.

Ancak günümüzün rekabetçi dünyasında, çoğu insan A Tipi kişilik yelpazesine girer.

Kişilik tipinizi merak ediyorsanız, aşağıdaki görsel testi çözelim:

Bu optik illüzyona dikkatlice bakın. Görüntüde ilk dikkatinizi çeken şey neydi?

Yapraklar mı?

İlk dikkatinizi çeken şey “Yapraklar” ise, o zaman arkadaşım kesinlikle bir A Tipisin! Çok hırslısın ve her zaman hareket halindesin.

Sadece bir süreliğine yavaşlamanı öneririm. Gün batımının veya kahvenin tadını çıkarın veya doğada yürüyüş yapın.

Çok gerginsin arkadaşım, hedefinize ulaşmak için çabalarken de yolculuğun tadını çıkarın.

Kökler mi?

İlk dikkatinizi çeken şey “Kökler” mi?Biraz A Tipisiniz.

Biraz organize ve biraz unutkan. Ama bu kişiliğinizin yaşam ve kendiniz hakkındaki genel endişenizden gelip gelmediğini görmek için biraz dikkatli olun. Çoğu zaman, kendilerini A Tipi kişilik olarak kabul eden insanlar, depresyon ve kaygıdan muzdariptir.

Bir Dudak mı?

İlk dikkatinizi çeken şey “dudaklar” ise, o zaman uzaktan bile A tipi değilsiniz, muhtemelen kalbinizde biliyordunuz ve ilk etapta teste katılmak istemediniz. Ben sadece size yavaşlama yeteneği ile birlikte hayatınızda biraz yapı ve düzen almanızı öneririm.

 

themindsjournal.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir