Beren Saat’ten Yeni Dizi “ATİYE”

Sekiz bölümden oluşacak olan ve gizem-drama türünde ortaya çıkacak Atiye’nin oyuncu kadrosunu, Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi oluşturuyor.

Genç ve güzel bir ressam olan Atiye’nin sürükleyici ve gizemli hikayesinin anlatılacağı dizinin çekimlerine İstanbul’da başlandı.

Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmekte olan genç bir kadındır ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki gizemli ilişkiyi fark eder ve bir sembol keşfeder. Atiye ona farklı bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

Dizi insanı alıp bambaşka düşüncelere ve diyarlara götürecek gibi duruyor.

Atiye, Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan ‘Dünyanın Uyanışı’ adlı romandan esinlenerek hazırlanmıştır.

Netflix Uluslararası Yapımlar Genel Müdür Yardımcısı Kelly Luegenbiehl diziyle alakalı bazı açıklamalarda bulundu: “Türkiye’de olduğu kadar dünyada da büyük ilgi gören Netflix’in ilk orijinal Türk dizisi Hakan: Muhafız’dan sonra ikinci Türk dizimizin de çok sevileceğine inanıyoruz. Beren Saat’in başrolde olduğu bu dizi ile Türkiye’den yepyeni ve heyecan verici bir başka hikayeyi, dünyanın dört bir yanına taşıyacağız. Hakan: Muhafız ile İstanbul’da başlayan yolculuğumuz yeni dizimiz Atiye ile başta Göbeklitepe ve Nemrut olmak üzere, zengin Anadolu topraklarının doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel değerlerini dünyayla buluşturacak. Atiye gibi güçlü bir kadın karakterle ekranlara dönüş yapacak olan Beren ile çalışıyor olmaktan ötürü çok mutluyuz.”

Dizinin bu yıl içerisinde, seyirciyle buluşması planlanıyor. Bizlere şimdiden keyifli izlemeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir