Gördüğünüz Hayvan Yaratıcılığınızı ve Perspektifinizi Ölçüyor!

Bu resmi ilk olarak kimin yarattığını bilmiyor olsak da, ilk kez 1892 Ekim ayında Fliegende Blätter adlı Alman mizah ve hiciv dergisinde yayınlandı. Psikolog Joseph Jastrow, görme karmaşıklığını ve duyguların insanların bu gibi optik yanılsamalarda gördüklerini nasıl etkilediğini araştırdı. Ludwig Wittgenstein, perspektifi açıklamanın bir yolu olarak anladığında görüntü yeniden kullanılmıştır.

125 yıldan fazla bir süre önce çekilmiş olmasına rağmen, bu resmin değerlendirilmesi, yaratıcı yeteneğinizin ölçülmesine yardımcı olur.

Hangi hayvan size göre? Birden fazla hayvan görebiliyor musunuz? Bir hayvan bir diğerine ne kadar hızlı dönüşüyor?

Uzmanlar, ördek ve tavşan tartışmasının gerçekten ilk gördüğünüz hayvanla ilgili olmadığını söylüyor. Yaratıcılığınızı ölçmek için kullandıkları işaret, iki hayvan arasında geçiş yapma yeteneğidir. Bir hayvanı görebilir ve diğer hayvanı görmeye hızla geçebilirseniz, bu, farklı bir perspektiften bakabilme yeteneğinizi gösterir.

Dünyayı sadece bir değil, birden çok perspektiften de görebilirsiniz. Buna sahip olmak harika bir özellik! Bu, sadece sanatsal çabalarda değil, aynı zamanda problem çözmede ve kariyer gelişiminde de yaratıcı olmanıza yardımcı olabilir.

Gecikme olmaksızın iki hayvan arasında geçiş yapmanız yaratıcılık ve özgünlük için kapasitenizi gösterir.

Bu zekice yanılsamayı incelerken, bazıları bir görüntüden diğerine kolayca geçebiliyorken, diğer insanların her iki hayvanı keşfetmede zorluk yaşadıklarını görüyoruz. Bu sadece zihnimizin ne kadar bilgi alabildiğini ve nasıl işlediğini kanıtlıyor. Ayrıca zihnin eğitilebilir olduğunu gösterir, bu yüzden ördek veya tavşanı aramaya devam edin! Açık fikirli olun ve etrafınızdaki dünyayı yeni bir şekilde görmeye hazır olun.

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir