Evrenin Nasıl İşlediğini Ortaya Koyan “11 Ruhani Evren Yasası”

“Evrenin ruhani yasaları” denildiğinde aklınız direk olarak çekim yasasına gidebilir. Ancak biraz incelediğinizde hayatınızın her yönünü etkileyebilecek birbiriyle bağlantılı yasalar olduğu ortaya çıkıyor. Çoğu zaman, Ho’oponopono’nun şifa uygulamasını referans alarak tartışılan Evrenin 11 Ruhsal Yasasından her biri size iyi olma, mutluluk ve başarı hakkında eşsiz şeyler öğretir. Bu ruhsal yasaların hislerine yoğun bir şekilde sahip olduğunuzda, dünyadaki yeriniz konusunda daha net bir görünüm elde edersiniz. Bu kılavuz, on bir kanunu araştıracak ve özetleyecek, sizi nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olacak ve onların fark etmenizin nasıl olumlu değişime yol açabileceğini gösterecektir.

1. İlahi Birlik Yasası

İlahi Birlik Yasası temel bir yasadır. Bu yasaya göre evrende her şey birbiriyle kesinlikle bağlantılıdır. Bu yasaya uygun olarak yaşamak için kendinizin çevrenizdeki her şeyin bir parçası olarak düşünmeye çalışın. Hepimiz biriz ve bunun farkındalığı bizi daha güçlü, aynı zamanda daha empatik yapar.

2. Titreşim Yasası

Bu yasaya göre evrendeki her şey sürekli hareket halindedir ve sürekli enerji taşır. Bu titreşim yasası, evrenin eşsiz yapısında bulunan gezegenler ve yıldızlar için de geçerlidir, sizin oturduğunuz masa ve bilgisayar içinde geçerlidir. Ayrıca her şeyin kendine özgü bir enerji sıklığı vardır. Yüksek enerjili parçacıklar yüksek enerjili parçacıklarla uyum sağlarlar ve bu kural aynı şekilde düşük enerjili tanecikler içinde geçerlidir. Eğer sizin gayenizde daha üretken ve dolu bir hayat yaşamaksa, enerji sıklığınızı arttırmak ve yüksek hale  getirmek için ne yapabilirsiniz, bunu düşünün.

3. Yazışma Yasası

Yazışma Yasası, İlahi Birliğin Temel Yasası ile doğrudan ilgilidir. Bu yasadaki ana fikir, bazı kalıpların evren boyunca tekrarlanmasıdır. Kendi hayatınızdaki ve düşüncelerinizdeki kalıplarınızı arayın ve dünyada nasıl tekrarlandıklarını fark edin. Bunu yaparken yapılabilecek kalıp değişikliklerini ve bunların büyük ölçekte nasıl değişiklik yaratacağını fark edin.

4. Çekim Yasası

Bildiğimiz gibi, çekim yasası bize dediği şudur: “Benzer benzeri çeker”. Öyleyse hayatta arzuladığın şeyleri elde etmek için, arzuladığız şeylerle aynı frekansta nasıl titreşim yapacağınızı öğrenmek zorundasınız. Burada daha genel bir ders; pozitif, proaktif ve sevgi dolu olmanın, hayatınıza bu tip şeylerin çekilmesini kolaylaştırır.

5. Yaratıcı Eylem Yasası

Çekim yasası ve yaratıcı eylem yasası birbirine sıkı sıkıya bağlıdır. Yaratıcı eylem yasası bize hedeflerimizi aktif olarak takip etmek zorunda olduğumuzu söyler. Birçok insan bir hedefi göstermenin ve ona karşı olumlu bir tutum sergilemenin çekim yasası için yeterli olacağını düşünüyor. Aslında istediğimiz şeyler için adım atmamız gerekiyor. İster büyük ister küçük adımlar olsun.

6. Enerjinin Sürekli Dönüşümü Kanunu

Enerjinin Sürekli Dönüşümü Kanunu, çevremizdeki her şeyin sabit akışta olduğunu belirtir. Bu yasayı farkında olmanın en önemli nedeni, olumlu değişimi nasıl tetikleyebileceğinizi görmenize yardımcı olmasıdır. Örneğin düşük frekanslı biriyseniz ve yüksek frekanslı birisiyle arkadaşlık ediyorsanız, onun sizin frekansınızı da yükselttiğini fark edersiniz.

7. Sebep ve Sonuç Kanunu

Evrenin en açık yasalarından biri olan, Neden ve Sonuç Yasası bize, tüm eylemlerin karşılığı olan bir tepkisi olduğunu söyler. Eminim bunun çoktan fiziksel anlamda mümkün olduğunu biliyordunuz fakat manevi anlamda düşünmüyordunuz. Ruhsal yaşamınız  etrafınızdaki dünyayı etkileyebilir, olumlu ve olumsuz sonuçlara yol açabilir. Kendinize ruhsal ve fiziksel şeyler arasında ne tür ilişkiler gördüğünüzü ve bunları nasıl değiştirmek istediğinizi sorun.

8. Bedel Yasası

Bu yasaya göre ortaya koyduğunuz şeyi alırsınız. Bu yasa Çekim Yasasına benzer, ancak burada odaklanılan ana fikir bedeller birçok biçimde ortaya çıkabilir. Esasen, ne ekersen onu biçersin. Bu yasa, başkalarına ve gerçekten de gezegene nasıl davrandığın konusunda dikkatli olmanızı hatırlatır.

9. Görecelik Yasası

Görecelik yasasında göre izolasyonu gördüğünde her şey tarafsızlıkla ilgilidir. Yani, belirli bir kişi, deneyim, duygu ya da eylem başka bir şeye kıyasla ona bakana kadar iyi ya da kötü olarak değerlendirilmez. Örneğin fakir olduğunuzu düşünebilirsiniz ama bunu belki de çok zengin üç amcaya sahip olduğunuz için düşünüyorsunuz. Bu alternatif perspektiflere bakmaya çalışmak sizi daha da minnettar kılabilir ve ayrıca yaşamda nerelerde iyileştirme yapabileceğinizi de gösterebilir.

10. Polarite Kanunu

Polarite Yasası’nı düşünürken, hatırlanması gereken en önemli şey kesinlikle her şeyin bir zıttının olduğu ve bu zıtlıkların bizim yaşamımızı anlamamıza izin verdiğidir. Örneğin, kötü bir ayrılık geçirseniz de, bu bir ilişkide sizin için neyin işe yaramayacağını öğretir ve nihayetinde neyin olması gerektiğini bulmanıza yardımcı olur.

11. Ritim Kanunu

Bu yasa devamlı hareket odaklıdır. Her şeyin bir döngü içinde olduğunu ifade eder. Bunu doğada, örneğin mevsimlerde ve vücudun yaşlanma sürecinde görebilirsiniz. Bununla birlikte, bir kişinin yaşam evrelerinde de aynı şekildedir ve bu bakış açısı da perspektif kazanmanıza yardımcı olur. Bugün bir şeyler güzel gidebilir ama hiçbir şey kalıcı değildir, bu yüzden şuan sahip olduğunuz şeyin tadını çıkarın. Alternatif olarak, belki şu anda döngünün olumsuz bir kısmındasınız, ancak bu önümüzdeki aydaki veya günlerdeki döngülerde müreffeh bir değişim için sizi hazırlayan şey olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir