Seneler Geçse de Seven Unutmaz Dedirtecek 9 Gerçek!

Sevgi ve aşk kimine göre sonsuzdur. Kimi ise bu güzel duyguları nefrete dönüştürüp saklar. Ama bir gerçek var ki; seven unutmaz! Kaç gün, kaç ay ve yıl geçerse geçsin eski sevgilisini unutamayan insanların iyi bildiği bazı gerçekler vardır:

1. Unutmak için denemediğiniz yol kalmadı, ne insanlar, ne olaylar girdi araya… Ama olmayınca olmuyor işte.

2. Yaşadıklarınız mı yoksa yaşayamadıklarınız mı sizi bu hale getirdi diye yıllardır kendinize sorup duruyorsunuz ama cevabını bir türlü veremediniz.

3. “Bana her şey onu hatırlatıyor” cümlesi sizin için asla bir klişe değildir. Biriktirdiğiniz anılar her an kafanızın içine hücum etmeye hazırdır. Aniden duyduğunuz bir şarkı, yanınızdan geçen birinin kokusu, hatta ufacık bir toka bile size onu hatırlatmaya yetebilir.

4. Tüm sosyal mecralarında onu gizli gizli takip ediyorsunuz; hiç haber alamasanız dahi sık sık ne yaptığını merak ediyorsunuz. Hatta bir anda mesaj atsa veya karşıma çıksa neler konuşuruz diye prova yapmışlığınız bile var.

5. Aniden uzaklara dalmanızdan, durup dururken gözlerinizin dolmasından nefret ediyorsunuz. Sırf bu yüzden kendinizle her baş başa kaldığınızda büyük savaşlar veriyorsunuz ancak bu onu sadece belleğinize daha çok kazımanıza neden oluyor.

6. Önceleri insanlarla onu konuşurdunuz, anlatırdınız ama artık verdikleri öğütlerden sıkıldığınız için onunla ilgili her şeyi kendinize saklıyorsunuz. Boş yorumlar dinlemektense kendi kendinize anlatıp mevzuyu kapatıyorsunuz. Çarenin her zaman kendi içinizde olduğunu artık anladınız.

7. Ne kadar kötü ve öfkeli ayrılmış olursanız olun; şu an içinizde ona karşı özlem ve sevgiden başka bir duygu yok. Her şey abartı, yalnızca özlem gerçek! O abartılamaz.

8. Ne olursa olsun, bugün çıkıp gelse hiç düşünmeden tekrar başlayacağınızı adınız gibi biliyorsunuz. Asıl soru şu ki, ya o da bunu bildiği halde gelmiyorsa?

9. Nefretiniz dahi geçse; adı geçtiğinde onun için oluşan gülümseme ve bakış hiç değişmeyecek! Anılar ve aşk kalbinizin değerli yerlerinde, gülüşlerinizin gizli köşelerinde gizlenecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir