14 Şubat’ı Masrafsız ve Romantik Geçirmek İsteyenlere 4 Öneri

İster bir yıldır ister otuz yıldır birlikte olun, sık sık kendinizi yıl dönümünüz ya da sevgililer günü için ne yapmanız gerektiği konusunda kafa yorarken bulacaksınız. Eşinizle ne kadar ilgilendiğinizi gösteren benzersiz bir şey yapmak istiyorsunuz, ancak bu süreçte banka hesabınızı da boşaltmak istemiyorsunuz. Ne kadar çok veya az paranız olursa olsun, her zaman yapabileceğiniz benzersiz ve özel şeyler vardır.

1. Klişe ama romantik ilk öneri : Aşk Mektubu!

Eskiler, mektup yazımının maillere ya da telefon mesajlarına kıyasla üstün bir iletişim biçimi olduğunu söylerler. Nitekim haklıdırlar da. Bir mektup yazmanın daha uzun sürmesi; tam olarak ne söylemek istediğinizi düşünmek için daha fazla zaman verir. Eşinizi ne kadar çok sevdiğinizi ve şiir de ekleyip konuyu detaylandırarak bir mektupta anlatabilirsiniz. Daha sonra mektubu, mutfak masasına veya yatağın yanında kolayca bulunabilecek bir yere koyun. Daha sonra ise arkanıza yaslanın ve gerçekten duygularınızı ifade etmek için zaman ayırdığınızı bilmenin haklı gururunu yaşayın.

2. Ben yazamam mı diyorsunuz? O halde video çekin!

Herkes yazarak duygularını ifade edemeyebilir. Bu yüzden yazma konusu hoşunuza gitmediyse eşinize dair düşüncelerinizi ses kayıtları veya video ile anlatabilirsiniz. Güzel, alımlı bir giyimle ve bakımlı bir yüzle videonun karşısına geçtiğinizde sevgilinizi bir daha tavlamak için vaktiniz gelmiş demektir. Ya da haberi olmadığı zamanlarda, uyuduğunda ya da yemek yaparken, gizi çekimler yapın; onu her haliyle sevdiğinizi kanıtlayın! Videoyu ise, onun hiç ummadığı bir anda ve yerde karşısına çıkarın. Hatta yanında arkadaşları da olsa daha iyi olabilir.

3. Kalbe giden yol mideden geçer derler: Birlikte yemek pişirin!

İlişkide rutin olarak birlikte yemek yenir. Farklı olarak, bu defa mutfağa yemek yapmak için girin. Bunu çoktan yaptınız mı? O halde ikiniz farklı yemeklerin başına geçin. Becerinizi konuşturun ve yarıştırın. 14 Şubat’a özel spesiyaller hazırlayabilirsiniz. Bu eğlenceli olacaktır. Hem de güleceğiniz anılar biriktirmiş olacaksınız.

4. 1’den 50′ ye kadar bir sayı tutmasını söyleyin. Tuttuğu sayı kadar onu öpün ve sevdiğinizi söyleyin.

Bu bizden bir aşk oyunu önerisi. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış. Sizin bildiğiniz başka aşk oyunları varsa; 14 Şubat’ta bunları deneyebilirsiniz. Böyle oyunlar heyecan katar ve birbirinize olan sevginizi hatırlatır. Size özel ve eğlenceli bir gün için bu ideal bir fikir olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir