Sadece Detay Odaklı İnsanlar Bu Resimdeki 6 İnsanı Bulabiliyor!

Gerçekten detay odaklı insanların sadece bu fotoğraftaki altı kişiyi bulabileceklerini söylüyorlar.

Siz kaç kişi bulabildiniz?

Ayrıntı odaklı olarak düşünebilecek misiniz, merak ediyorsanız, bu görselde becerilerinizi test edebilirsiniz. Bu fotoğrafta altı kişi olması gerekiyor, ancak yalnızca ayrıntı odaklı insanlar hepsini bulabilecektir. Birçok kişi bu fotoğrafa bakıyor ve altı kişiyi de görmüyor; özellikle ilk baktıklarında. Altı kişiyi bulmak gerçekten etkileyici bir başarı. Fotoğraftan altı kişiyi bulabilen insanlar son derece ayrıntılı odaklılar ve çok iyi gözleri var.

Bu optik yanılsama, yalnızca ayrıntılı olarak yönlendirilmenizi değil; aynı zamanda sapmalara da büyük bir dikkat göstermenizi gerektirir.

Altı kişiyi bulamazsanız cesaretinizi kırmayın. Bu fotoğraf, sizi aldatmak amaçlı özel bir optik yanılsamadır. Altı insanın hepsini bulamamak, bu zihin bükme deneyinde utanılacak bir şey değildir.

Siyah beyaz optik illüzyona bir göz atın ve altı kişiyi bulmaya çalışın! 

1. Çoğu kişinin gördüğü ilk kişi en belirgin olanıdır; sırtındaki yaşlı adam size sırtını dönmüştür.

2. Ardından, birçok insan; adamın yanında duran bir ağacın içindeki kadının sırtı dönük bir şekilde durduğunu fark eder.

3. Sonra, ağaçtaki kadının soluna ve sağına bakarsanız; size bakan iki yüzü görebilirsiniz. Bunlar, fotoğrafın sonraki iki kişisidir.

4. Sol taraftaki şekle çok yakından bakarsanız o yüzün içinde, kadını ağaçta boyuyor gibi görünen başka bir adam görebilirsiniz.

5. Son olarak, fotoğrafa bir bütün olarak bakarsanız; çevreden oluşan büyük bir yüz görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir