Aşk Hakkındaki Bu Şeyi Herkesin Bilmesi Gerekiyor!

90 yaşın üstündeki 100 kişiye sorduğunuzda, en büyük üzüntüleri ve pişmanlıkları ya da keşkeleri; sevdikleri insanlara sevgisini söylememiş ve göstermemiş olmalarıdır.

Hepimiz birisine karşı yoğun duygular hissetmişizdir ancak bunun hakkında ne yapılacağını veya nasıl ifade edileceğini bilmiyoruz. Bu kimsenin bize büyümeyi öğretmediği bir şeydir ve biz kesinlikle bunu okulda hiç öğrenmedik. Bu farklı bir olgunluk. Ve bence bugün, toplumun en büyük sorunlarından biri bu, her biçimde aşk ifadesinin eksikliği.

Kendinize hayatınızda sevdiğiniz kişiyi sorun.

Bunun cevabı; bir arkadaşınız olabilir, bir zamanlar birlikte bulunduğunuz ve aşk yaşayamadığınız biri olabilir ya da soru karşısında kafanız karışıktır. Hayatınızda yeni biri olabilir veya en kolay seçeneklerden biri olarak bir aile üyesini söyleyebilirsiniz.

Aşk böylesine kafa karıştırıcı bir şey olabilir, belki de ne ile mücadele ettiğimizi bile bilmiyoruz.

O insanı gerçekten seviyor musun?

Bu ilişki sona ermeli mi? 

Bu riske değer mi?

Bu insana ait olduğunuz gerçeği onu sevmeniz için yeterli bir neden midir?

Bunlar, farklı ilişkiler biçimleri ve sevgi sorunu söz konusu olduğunda kafamızda devam eden farklı savaşlardır.

Tüm cevaplara sahip değilim ama yardım edebileceğimi düşünüyorum.

Bu şeylerin cevaplarını bilmemizden daha önemli bir şeyi net bilmemiz gerekiyor ki o da ; yalnızca kalbimize bakmak zorunda olmamızı bilmemiz.

Sır; zihninizi temizlemek ve gözlerinizi kapatıp kalbinizi dinlemektir.

İnsanlığın başlangıcından bu yana kalp ve zihin arasındaki savaş ışıl ışıl geçti ve büyük olasılıkla zamanın sonuna kadar öfkelenmeye devam edecektir. Bu savaş sona erecek gibi durmuyor. Ama aşkın uğruna ve sevdikleriniz için; kalbinizi dinleyin. Size söyleyebileceğim bir şey varsa bu şudur: Birisi sizin için önemli ise, neye benzediğini bildiğinizden emin olun. Yani duygularınızın tarifi net yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir